דק פולימרי

דק פולימרי הפך בשנים האחרונות לבחירתם הטבעית של מאות אלפי משקי בית ועסקים בישראל. ממה דק פולימרי עשוי, מה הם היתרונות, מה הם העלויות של דק פולימרי והאם ישנה חשיבות בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה בתחום. אנשי המקצוע של Super Deck פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.

זה הזמן להכיר: דק פולימרי

יצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי "דק פולימרי" אך יחד עם זאת אתם לא בטוחים שאתם יודעים בדיוק מה זה אומר. כאשר אנחנו מדברים על דק פולימרי אנו מדברים על דקים ייעודיים אשר אינם עשויים מעץ טבעי אלא משילוב של פולימר סינטטי ועץ. 

דקים פולימרים הינם חומרים המבוססים על גבי תערובת של עץ ממוחזר, נסורת, וחומרים פולימריים ממוחזרים אשר מטרתם לאחד את כל החומרים יחד לכדי חומר חזק, אלסטי ועמיד.

מה הם היתרונות של דק פולימרי?

בשנים האחרונות אנו רואים עליה ניכרת במודעות בכל הקשור לעולמות הדק ככלל ודק פולימרי בפרט. כאשר אנחנו מדברים על דק פולימרי אנו רואים מגוון רחב של יתרונות בולטים אשר שמים אותו בקדמת הבמה של המאה ה 21. בין היתרונות אנו נראה:

  • שמירה על איכות הסביבה – דק פולימרי הינו חומר ממוחזר ברובו לכל דבר ועניין. כאשר אנחנו רוכשים דק פולימרי אנו למעשה עושים מעשה ירוק גם עבורנו וגם עבור הסביבה. מאחר ומדובר בפלסטיק ממוחזר ובעץ ממוחזר אזי הפגיעה בסביבה הינה קטנה ונותנת לנו את היכולת לשמור על הסביבה וללמד את דיירי הבית מעט על קיימות, שייכות והסברה סביבתית.
  • עמידות גבוהה – דק פולימרי נחשב אחד הדקים הסינטטיים המובילים ביותר בנישה שלו. הלכה למעשה הינו בעל עמידות גבוהה, אינו מתקלף ומתפצל כלל ועמיד עף אל מול שריפה ונזקי מזג האוויר. כמו כן אם אנו נשווה את הדק הפולימרי אל דקים סינטטיים מסוג אחר ו/או דק מעץ מלא אנו נגלה כי התחזוקה שלו היא כמעט אפסית ואורך החיים שלו הרבה יותר גבוהה דבר אשר חוסך הרבה כסף לאורך זמן. כמו כן לא נזדקק לפעולות תחזוקה שוטפות הכוללות צביעה ושימון שעולות כסף רב אותו נצטרך להשקיע בדק מעץ מלא לאחר התקנתו.
  • מגוון רחב של עיצובים – עולם עיצוב הפנים והחוץ מתקדם יחד עם עולם הדקים וניתן לראות מגוון רחב של צבעים וטקסטורות, כך שאינכם מוצאים את עצמכם מוגבלים אל סוג מסוים ו/או טקסטורה מסוימת של דקים – באמצעות ההיצע הרחב כל משק בית יכול למצוא את הדק הטוב ביותר לצרכים שלו.
  • דק עמיד לדהייה בשמש– בהשוואה אל דקים אחרים אנו רואים כי אחד היתרונות הבולטים של דק פולימרי הוא העובדה שהוא יותר עמיד לדהייה בשמש. באקלים הים תיכוני בו אנו גרים אנו רואים כי השמש היא חברה קבועה ולעיתים הגבולות מטשטשים בין החורף לקיץ מאחר ונדמה שהשמש תמיד פה. העובדה שהדק כמעט ואינו דוהה בשמש ושומר על צבעו מפיג את חששם של משקי בית רבים והופך אותו לבחירתם הטבעית.
  • רמות גימור גבוהות – דק פולימרי מיוצר במפעל תחת תנאים מחמירים לכן אנו רואים מוצר בעל רמת גימור גבוהה במיוחד.

דק פולימרי איכותי: איך ניתן לזהות?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של דקים פולימרים באיכות משתנה, אנו מאמינים כי דק פולימרי איכותי יהיה ברוב המקרים בעל יחס של 60-40. כ-60 אחוז מן החומר יהיו חומרי נסורת ועצים כאשר ה-40 הנותרים יהיו חומרי גלם פולימריים איכותיים וייעודיים אשר מתכתבים בצורה מושלמת יחד.

בניית דק פולימרי: החשיבות בעבודה אל מול בעל מקצוע

בניית דק פולימרי איננה מלאכה קלה ודורשת מקצועית, מיומנות והבנה נרחבת בעולמות אלו. מחיפוש קטן במנועי החיפוש וברשתות החברתיות תוכלו למצוא מאות חברות ונותני שירות המציגים את עצמם כמתמחים בדקים. 

יחד עם זאת אנו נרצה לעבוד אך ורק עם חברה בעלת ניסיון ומוניטין מתחום. בדקו כי בעל המקצוע איתו אתם עובדים הינו בעל ותק, ניסיון ומוניטין – כך תוכלו לדעת שהגעתם למקום הנכון עבורכם.

בדקו כי הדק אותו אתם רוכשים בעל כל האישורים הרלוונטיים

בהנחה ותעבדו אל מול בעל מקצוע המתמחה בתחום אין מן הנמנע שיהיו את כל האישורים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אנו נרצה לבדוק כי הדק אותו בעל המקצוע מתקין עבר אישור של מכון התקנים הישראלי, את אישורם ובדיקתם המחמירה של משרד הבריאות הישראלי, תקן אש 755, תקנים נגד החלקה ואף במקרה הצורך אישור לשימוש בסביבת מים (בריכה וכו').

כמה עולה דק פולימרי?

לאחר שהבנתם את כל היתרונות הטמונים בדק פולימרי אין מן הנמנע שתרצו להתקין את הדק בביתכם ו/או בבית העסק שלכם. יחד עם זאת אנו מניחים שאתם תוהים מה הם העלויות של דק פולימרי ושמחים לבשר שכנראה תופתעו לטובה מעלותו של הדק הפולימרי ביחס לדק סינטטי אחר.

כאשר אנחנו מדברים על מחיר עבור התקנת דק פולימרי אנו רואים מגוון רחב של היבטים המשפיעים בצורה ישירה על המחיר. בין ההיבטים אנו נראה: איכות הדק הפולימרי אותו אנו נרצה להתקין, הניסיון והמוניטין של בעל המקצוע איתו נעבוד, היקף העבודה, אביזרים נלווים, אמצעי חיבור נסתרים, סוג הקרקע עליה תיבנה רצפת הדק ומגוון רחב של היבטים נוספים.

אף אחד מאיתנו לא אוהב להיות בערפל לכן אנו ממליצים לכם ואף מזמינים אתכם ליצור קשר עם אנשי המקצוע של Super Deck אשר יאפיינו יחד איתכם את הצרכים שלכם בהתאמה אישית ויתנו לכם הצעת מחיר מסודרת.

אמרתם בניית דק פולימרי אמרתם SUPER DECK

סופר דק הינה חברה ישראלית שפעלה באוסטרליה במשך שנים ארוכות בעולמות הבנייה ונחשפה לאיכויות ולעמידות הדק הסינטטי(אשר נחשב לדק הנפוץ ביותר באוסטרליה). כיום החברה החליטה לפעול ללא לאות להביא לישראל את סטנדרט הבנייה העולמי לצד ייבוא של דק סינטטי חזק המותאם בצורה מושלמת אל האקלים הישראלי.

החברה מתמחה בדקים סינטטיים ושאר פתרונות אקולוגים לתעשיית הבנייה והפכה כבר מזמן לביטוי שגור בתחום.

זה הזמן לבחור נכון – זה הזמן לבחור Super Deck